Címlap

Büszkeségeink

XIX. Balassagyarmati Találkozó és Énekverseny

Hatalmas sikert arattak Balassagyarmaton Szilágyi Olga tanárnő növendékei. Ezúton is gratulálunk nekik!

 

Szeleczki Artúr

Műdal kategóriában - Nagydíjban

Opera kategóriában - I.Díjban

részesült.

 

Kisné Galgóczy Dorottya

 

Műdal kategóriában - Dicséretben részesült,

Opera kategóriában - II. Díjat kapott.

 

Kasza Nikoletta

Műdal és opera kategóriában is dicséretben részesült.

 

Szilágyi Olga tanárnőnek és Ehiro Mari korrepetitornak a felkészítésért és közreműködésért a zsűri Különdíjat ítélt meg.


VII. Banda Ede Budapesti Csellóverseny az Ádám Jenő Zeneiskolában

Báder Adél          egyéni Arany díj I. kategóriában,        felkészítő tanár: Lovik Katalin

Kovács Korinna    egyéni Ezüst díj I. kategóriában,        felkészítő tanár: Lovik Katalin

Eöri Veronika       egyéni Arany díj IV. kategóriában,     felkészítő tanár: Gallai Judit

Fodor Barnabás   egyéni Ezüst díj IV. kategóriában,      felkészítő tanár: Török Beáta

Kamara verseny:

Duó:   II. korcsoport Fehér Viola és Mürschberger Zsófia                          Ezüst díj,

Felkészítő tanáruk: Kiss Katalin

Trió:   I. korcsoport Báder Adél, Kovács Korinna, Keviczky-Tóth Boldizsár   Arany díj

II.korcsoport Besze Dániel, Kovács-Szerján Vince, Bucherna Eliza    Ezüst díj

Fegyó Benedek, Seres Dániel, Böröcz Dominik             Arany díj

Felkészítő tanáruk: Lovik Katalin

                                                                                                         

Tanári díjat kapott: Gallai Judit, Kiss Katalin, Lovik Katalin, Török Beáta

Korrepetitori díjat kapott: Orgován-Tóth Fruzsina, Szakács István

 


XII. Országos Kürtverseny

 

Nemes Bulcsú III. helyezés

 

Tanárai: Surán Mónika és Harsányi Péter

 


Veszprémi Klasszikus Magánének Verseny:

 

Szeleczki Artúr Norbert III. helyezés

 

Tanára: Szilágyi Olga


XI. Vass Lajos Népzenei találkozó és verseny:

 

Kovács Boróka: Arany

Wéber Dorina: Arany

 

Suhajda Énekegyüttes (nagyok): Arany

Csilipán Énekegyüttes (kicsik): Ezüst

 

Tanáruk: Koczka Andrea

 


 

IV. Papp Lajos Regionális Zongoraverseny:

 

Fekszi Csaba Kornél: Papp Lajos különdíj és koncertlehetőség a Bartók Rádióban

Tanára: Kiss Ernőné

 

Bauer Gergő: III. helyezés

Tanára: Lakatos Ágnes

 


 

XIII. Országos Klarinétversenyen döntőbe jutottak:

 

Hargitai Bence

Tanára: Horváth György

 

Zanyi Barnabás Csaba

Tanára: Grasso - Kormos Mária

 

Korrepetítor: Llorenc Prats Bosca

 


 

V. Országos Harmonikaverseny:

 

II. helyezés:

Havjár Bernát Sámuel

 

Tanára:

Szatzker Zsanett


 

A Dal- és Kamaraének verseny:

 

Tóth Boglárka - szólóban arany minősítés,

Tóth Boglárka és Bozsó Bálint - duóban kiemelt arany minősítést kapott

 

Tanáraik: Kákay Katalin és Lakatos Ágnes

 


A Zene és Művészeti Iskolák magánének szakos tanulóinak 17. Balassagyarmati találkozóján

az alábbi eredményeket érték el növendékeink:

 

 

Kiss Judit Anna opera és műdal kategóriában I. helyezés,

Galgóczy Dorottya műdal kategóriában I. helyezés, opera kategóriában II. helyezés,

Czinke László opera és műdal kategóriában Dicséretben részesült

 

Tanáruk: Szilágyi Olga

Zongorakísérőjük: Ehiro Mari

Mindketten Dicséretben részesültek!

 


Az V. Országos Zeneiskolai Oboafesztivál és Tehetségnapon döntőbe jutottak duó kategóriában:

Kékesi Réka Zsófia és tanára: Tóth Nikoletta

 

Bronz minősítést nyert:

Garbacz Luca

Tanáruk: Tóth Nikoletta

 

 

Dícséretet kapott:

Horváth Enikő

Tanáruk: Tóth Nikoletta

 

 

 


 

Házi négykezes versenyt rendeztünk, melynek nyertese négykezest játszhat

Szentpéteri Csilla művésznővel a "Szentpéteri Csilla & Band koncertshow" keretén belül.

 

Helyezettek:

 

I. helyezettek

Csaba Emese és Bauer Gergő

Tanáraik: Kiss Ernőné és Lakatos Ágnes

 

II. helyezett

Szomora Gábor

Tanára: Kiss Ernőné

 

III. helyezett
Huszár Mátyás

Tanára: Edviné Nagy Éva

 

 

A zsűri elnöke Szentpéteri Csilla zongoraművész volt.


 

 

Iskolánk művésztanára

Szilágyi Olga Beatrix „Pestszentlőrinc – Pestszentimre kerületért – díjat” kapott

előadóművészi és pedagógusi munkája, valamint a kerület fejlődésének, jó hírnevének elősegítéséért végzett teljesítményéért 2015. márciusában. 

 

A kitüntetés adományozásával Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzatának Képviselő-testülete a kerületi zeneoktatásban nyújtott kimagaslóan eredményes és magas színvonalú, lelkiismeretes munkájának elismerését fejezi ki.

 


 

 

Iskolánk népzenetanára

Turi András „Művelődésért – díjat” kapott

a tehetséggondozásért, a művészeti alkotó, közművelődési munkájáért, az ifjúság művelődéséért, a kerület kulturális felemelkedése érdekében végzett jelentős tevékenységéért 2015. márciusában.

 

A kitüntetés adományozásával Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzatának Képviselő-testülete a közművelődésben, a kerület ifjúság művészeti nevelésében végzett kiemelkedő munkáját ismeri el. 

 


 

A IV. Rados Dezső Budapesti Hegedűversenyen ezüst minősítést kapott:

Papp Dorottya

Tanára: Nagy Judit

 


 

A XIII. Országos Gitárverseny döntőjébe jutottak:

Pencz Dorottya

Tanára: Pallagi Dóra

 

Beck Zsófia és Horváth Petra

Tanáruk: Draskóczy Zoltán

 


 

A IV. Nemzetközi Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraversenyen 2. helyezést ért el és Nívódíjat kapott

Fekszi Csaba Kornél

Tanára: Kiss Ernőné

 


 

A XIII. Országos Lubik Imre Trombitaversenyen 6. helyezést ért el

Kada Péter Zoltán

Tanára: Igric Balázs

Zongorakísérője: Orgován-Tóth Fruzsina

 


 

A IV. Országos Gregor József Énekversenyen I. díjat és Gregor különdíjat kapott

Kiss Judit Anna

Tanára: Szilágyi Olga

Zongorakísérője: Ehiro Mari

 


 

A XIV. Országos Friss Antal Gordonkaverseny válogatóján elődöntőbe jutott

Fegyó Benedek

Tanára: Lovik Katalin

Zongorakísérője: Szakács István

 


 

A IV. Nemzetközi Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraverseny válogatóján döntőbe jutott

Fekszi Csaba Kornél

Tanára: Kiss Ernőné

 


 

A Pozsonyban megrendezett Nemzetközi Harmonika Versenyen

Havjár Bernát Sámuel 3. helyezést,

tanára Szatzker Zsanett 2. helyezést ért el