FELVÉTELI

A 2017/2018-as tanévre felvételi meghallgatást tartunk 2017. május 8-án (hétfőn), és május 9-én (kedden) 16 órától 19 óráig a Zeneiskola Gyöngyvirág u. 7-9. és 10. számú épületében.

TÁJÉKOZTATÓ A FELVÉTELI  MEGHALLGATÁSRÓL

A felvételiző gyermek készüljön a meghallgatásra két tetszőleges gyermekdallal, melyet elénekel. Ezt követően néhány egyszerűbb dallamot kell majd visszaénekelni, illetve ritmust visszatapsolni.

A felvételire általában a 6. életévüket betöltött gyermekek jelentkezését várjuk. Javasolt a hangszeres tanulmányokat megelőzően – életkortól függően – egy év zenei előképző elvégzése.

Az alábbi hangszerek közül lehet választani:

Gyöngyvirág utca 7-9-es épület: zongora, hegedű, brácsa, cselló, nagybőgő

Gyöngyvirág utca 10-es épület: furulya, fuvola, oboa, klarinét, fagott, szaxofon, trombita, kürt, tenor- illetve baritonkürt, harsona, tuba, ütőhangszerek, harmonika, gitár, citera, népi furulya, népi hegedű, népi brácsa, népi ének, koboz, magánének. (Magánének tanszakra általában 16-18 éves kortól lehet jelentkezni.)

A felsorolt hangszerek (a zongora, a furulya és a gitár kivételével) kölcsönözhetők a Zeneiskolától!

A felvételt nyert tanulók névsorát 2017. június 12-től lehet megtekinteni a Zeneiskola honlapján és hirdetőtábláin, melyen tájékoztatjuk a felvételt nyerteket a beiratkozás és a befizetés idejéről és módjáról.

A férőhelyek korlátozott száma miatt előfordulhat, hogy a jelentkezőt - bár megfelelt a felvételi meghallgatáson - csak előjegyzésbe, várakozólistára tudjuk felvenni. A várakozólistán lévőket üresedés esetén kiértesítjük. (Az elmúlt évek tapasztalatai alapján a várólistán szereplők szinte kivétel nélkül megkezdhették zeneiskolai tanulmányaikat a tanév során!)

A JELENTKEZÉSI LAP itt letölthetőmelyet a felvételire kitöltve hozzanak magukkal!

Leggyakrabban feltett kérdések a zeneiskolai felvételivel kapcsolatban

• Kell-e előzetesen jelentkezni a felvételire?

Nincs előzetes jelentkezés a felvételire, csak a megjelölt napok egyikén be kell fáradni a gyermekkel együtt a zeneiskola központjába. A jelentkezési lap honlapunkon (dohnanyizeneiskola.hu) megtalálható, előre ki is tölthető.

• Miből áll a felvételi meghallgatás?

A felvételiző gyermek készüljön a meghallgatásra két tetszőleges gyermekdallal, melyet elénekel. Ezt követően néhány egyszerűbb dallamot kell majd visszaénekelni és ritmust visszatapsolni.

·         Mit kell hozni a felvételire?

gyermek oktatási azonosító számát (7-tel kezdődő 11 jegyű szám a diákigazolványon – ezt a számot már óvodában megkapják a gyerekek), TAJ számát, szülő e-mail címét, telefonszámát.

Kérjük, hogy a kitöltött, szülő/gondviselő által aláírt jelentkezési lappal lépjenek be a termekbe.

·         Ha még nem járt zeneiskolába a gyermek, jelentkezhet-e hangszerre is vagy csak szolfézsra?

Jelentkezhet hangszerre, azonban kisebb gyermekeknél (6-7 éves) javasoljuk először a szolfézs előképzőt.

·

Ha csak szolfézs előképzőbe szeretne jelentkezni, akkor is el kell-e jönnie a felvételire?

Nem. A szolfézs előképzőbe a felvételit 2017 szeptemberében tartjuk majd a tagiskoláinkban.

·         Aki már jár szolfézs előkészítőre, annak kell-e újból felvételiznie?

Igen, kell hangszerre felvételiznie.

·

Aki jár szolfézs előkészítőre, és hangszerre tavaly felvételizett már, előjegyzésbe került, annak kell-e idén újból felvételiznie?

Hangszerre újra felvételiznie kell, mivel a hangszeres előjegyzés mindig csak az adott tanévre szól.

·

Aki már jár hangszerre, annak el kell-e jönni a felvételire?

Nem, az ő helyét folytatólagosan biztosítjuk a következő tanévre is, kivéve ha jelzi kimaradási szándékát.

·         Mikor lesz meg és mit jelent a felvételi eredménye?

Az eredményről júniusban tájékoztatjuk a kedves Szülőket a honlapunkon, valamint a Zeneiskola épületének hirdetőtábláján. Az előjegyzésbe került állapot azt jelenti, hogy amennyiben valamely felvételt nyert növendék visszamondja a helyét, akkor az előjegyzettek közül veszünk fel gyermeket. Ez az állapot akár tanév közben is bekövetkezhet.

·         Mi a teendő, ha felvételt nyer a gyermekem?

Felvétel esetén 2017 szeptemberének első hetében kell jelentkezni a kiírt tanárnál, a megjelölt tagiskolában.